show episodes
 
Artwork

1
Polska pomoc - Polish Aid

Free Range Productions

icon
Unsubscribe
icon
icon
Unsubscribe
icon
Miesięcznie
 
Polska pomoc to marka polskiej współpracy rozwojowej realizowanej przez MSZ we współpracy z polskimi instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi i lokalnymi podmiotami w krajach partnerskich. Za pomocą podcastów będziemy informować o zaangażowaniu Polski w pomoc humanitarną i rozwojową będącą częścią polityki zagranicznej kraju. // Polish Aid is a brand of Polish development cooperation carried out by the MFA in cooperation with Polish public institutions, non-governmental organiza ...
  continue reading
 
Artwork

1
Gość Radia ZET

Beata Lubecka

icon
Unsubscribe
icon
icon
Unsubscribe
icon
Codziennie
 
Gość Radia ZET, czyli codzienna dawka publicystyki i informacji w najlepszym wydaniu. Od poniedziałku do piątku w wakacyjnym wydaniu programu, już o godz. 8:02 Beata Lubecka rozmawia z czołowymi politykami polskiej sceny politycznej – zarówno ze strony rządzącej, jak i opozycyjnej.
  continue reading
 
Artwork

1
Magazyn Redakcji Polskiej

Polskie Radio S.A.

icon
Unsubscribe
icon
icon
Unsubscribe
icon
Codziennie+
 
Magazyn zawiera bogaty dźwiękowy serwis informacyjny z Polski i o Polsce, a także komentarze, rozmowy, relacje i reportaże promujące Polskę oraz informujące o najważniejszych aspektach życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego naszego kraju. Ważne miejsce w magazynie Redakcji Polskiej zajmuje problematyka polonijna.
  continue reading
 
Loading …
show series
 
W tym wydaniu: przywódcy państw członkowskich NATO spotykają się w Hadze, aby omówić wyzwania stojące przed Sojuszem - głównym tematem będzie zwiększenie zobowiązań finansowych krajów NATO dotyczących obronności do 5 proc. PKB; Polska nadal zabiega o uwolnienie Andrzeja Poczobuta, dziennikarza i działacza polskiej mniejszości na Białorusi - niestet…
  continue reading
 
Dziś w programie podsumujemy szczyt Unii Europejskiej w Brukseli i polską prezydencje w radzie Unii; poza aktywnością polityczną Polska miała również okazje rozpromować swoja kulturę; zajrzymy także do Rzeszowa, Lublina i Białegostoku, gdzie trwa Festiwal Wschód Kultury, a na koniec sięgniemy gwiazd i sprawdzimy jak na Międzynarodowej Stacji Kosmic…
  continue reading
 
Dziś w programie podsumujemy najważniejsze wydarzenia tygodnia; następnie skomentujemy kontrowersje wokół protestów przeciwko wyborowi polskiego prezydenta; przeniesiemy się na Międzynarodowa Stację Kosmiczną, gdzie pracę rozpoczął już Sławosz Uznański-Wiśniewski; na koniec gość programu opowie o zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie. Zap…
  continue reading
 
Dziś w audycji: w Kijowie dominują pozytywne oceny szczytu NATO w Hadze. Jako sukces postrzegane jest spotkanie Włodymyra Zełenskiego z Donaldem Trumpem, do którego doszło przy okazji szczytu. W Sejmie przedstawiciele rządu odpowiadali na pytania posłów, skierowane do MSZ. Dotyczyły ochrony obywateli polskich na Bliskim Wschodzie. Sławosz Uznański-…
  continue reading
 
Dziś w audycji: w Kijowie dominują pozytywne oceny szczytu NATO w Hadze. Komentatorzy wskazują, że ukraińska agenda była tam obecna, mimo obaw, że szczyt będzie całkowicie zdominowany przez konflikt na Bliskim Wschodzie. W Kijowie jako sukces postrzegane jest też spotkanie Włodymyra Zełenskiego z Donaldem Trumpem, do którego doszło przy okazji szcz…
  continue reading
 
Dziś w programie: długie oczekiwanie, wielkie odliczanie i udało się. Polak wyruszył w kosmos. Szerzej omówimy misję Sałwosza Uznańskiego-Wiśniewskiego; następnie już bardziej przyziemnie zdamy relację ze szczytu NATO w Hadze. Jest zobowiązanie do większych wydatków na obronność; obrady Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą, poświęcone s…
  continue reading
 
Dziś w programie: historyczna chwila dla Polski. Rozpoczęła się misja kosmiczna Ax-4. Z Przylądka Canaveral wystartowała rakieta Falcon 9 z kapsułą Dragon, na pokładzie której jest Polak Sławosz Uznański-Wiśniewski. Stany Zjednoczone są zobowiązane do przestrzegania artykułu 5. NATO o obronie kolektywnej - powiedział sekretarz generalny Sojuszu tuż…
  continue reading
 
Dziś w audycji: przywódcy państw członkowskich NATO spotykają się w Hadze, aby omówić wyzwania stojące przed Sojuszem. Głównym tematem jest zwiększenie zobowiązań finansowych krajów NATO dotyczących obronności do 5 proc. PKB. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Uniwersytet Warszawski przeprowadziły pilotażowe szkolenia dziennikarzy polonijnych. Rozm…
  continue reading
 
Dziś w audycji: amerykańskie samoloty zbombardowały dwa główne irańskie centra wzbogacania uranu: górski obiekt nuklearny w Fordo i większe zakłady w Natanz, które Izrael zbombardował kilka dni temu przy użyciu mniejszych bomb. Polska zakończyła ewakuację swoich obywateli z Izraela. 95 lat temu, 20 czerwca 1930 roku, urodziła się Magdalena Abakanow…
  continue reading
 
Dziś w audycji: amerykańskie samoloty zbombardowały dwa główne irańskie centra wzbogacania uranu: górski obiekt nuklearny w Fordo i większe zakłady w Natanz, które Izrael zbombardował kilka dni temu przy użyciu mniejszych bomb. Polska zakończyła ewakuację swoich obywateli z Izraela. O północy wylądował w Warszawie ostatni samolot z Polakami, ewakuo…
  continue reading
 
Dziś w audycji: rozstrzygnięto Konkurs Trójgamiczny, skierowany do uczniów, polegający na projektowaniu gier wideo. Projekt zrealizowano w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji. Rozmawiamy o nim z Dariuszem Figurą, prezesem Fundacji Teatricon, organizującej konkurs i Kubą Karasiem z Filmwebu, jurorem konkursu. Naszym gościem jest Krystyna Janda, …
  continue reading
 
Dziś w audycji: "Mija Tydzień" czyli przegląd najważniejszych politycznych wydarzeń tygodnia. Rośnie rola społeczna i polityczna Polaków w Norwegii - rozmowa z Małgorzatą Dąbrowską, liderką polonijną. Odkrywamy tajemnice Całunu Turyńskiego. O historii i znaczeniu Całunu Turyńskiego rozmawiamy z Krzysztofem Sadło, syndonologiem oraz ks. Karolem Mazu…
  continue reading
 
Dziś w audycji: wizyta przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli w Polsce. Była m.in. gościem specjalnym Wielkiego Europejskiego Pikniku w łódzkiej Manufakturze. Otrzymała też doktorat honoris causa Politechniki Łódzkiej. Pasję do muzyki połączył z jazdą na rowerze, a przy okazji promuje polską kulturę za granicą. Stanisław Łopuszyńs…
  continue reading
 
W tym wydaniu: Światowy Dzień Uchodźcy, który przypomina o losach ponad 120 milionów ludzi zmuszonych do ucieczki z własnych domów; wyprawa rowerowa z Wrocławia do Rzymu, promująca polską kulturę; obchody Narodowego Dnia Powstań Śląskich, święta ku czci uczestników trzech Powstań Śląskich, którzy w latach 1919-1921 wywalczyli przyłączenie części Gó…
  continue reading
 
W tym wydaniu: magazyn Mija Tydzień; obchody Światowego Dnia Uchodźcy, który przypomina o losach ponad 120 milionów ludzi zmuszonych do ucieczki ze swojego domu; album „Napoleon Orda. Historyczne widoki dawnej Rzeczypospolitej Polskiej”; 95 lat temu, 20 czerwca 1930 roku, urodziła się Magdalena Abakanowicz, światowej sławy rzeźbiarka, autorka przes…
  continue reading
 
Dziś w audycji: wystawa historyczna „Frontem ku Mapie. Śladem przestrzennej historii Polskich Sił Zbrojnych w Szkocji”. Rozmawiamy na ten temat z Piotrem Leśniakiem, architektem i autorem wystawy. Naszym gościem jest Renata Brasel, kierowniczka artystyczna zespołu Pieśni i Tańca „Wilia”, który w tym roku obchodzi 70-lecie działalności. W programie …
  continue reading
 
W audycji zapraszamy na spotkanie z Adamem Hlebowiczem, historykiem, badaczem dziejów Polaków na Wschodzie, pomysłodawcą i redaktorem naukowym publikacji „Zostali na Wschodzie. Słownik inteligencji polskiej w ZSRS 1945–1991”. Przypominamy też genezę i historię Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywanej świętem Bożego Ci…
  continue reading
 
Dziś w programie o ustaleniach po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zwołanej przez prezydenta przed szczytem NATO; zrelacjonujemy także ewakuację Polaków z Izraela w związku z eskalacją konfliktu w regionie; następnie odwiedzimy ogrody polskiej ambasady w Pradze, które w miniony weekend otworzyły się dla odwiedzających, na koniec gość pro…
  continue reading
 
Dziś w audycji: bezpieczeństwo polskiego systemu energetycznego i zbliżający się szczyt NATO - to główne tematy zwołanej przez prezydenta Andrzej Dudę Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Pierwsza grupa ewakuowanych z Izraela Polaków jest już w kraju. Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował w Warszawie. MSZ planuje jeszcze drugą część ewakuacji …
  continue reading
 
W tym wydaniu: rozmowy w sprawie zażegnania konfliktu między Izraelem a Iranem; MSZ ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu; album „Napoleon Orda. Historyczne widoki dawnej Rzeczypospolitej Polskiej”; spotkanie ze zwycięzcami międzynarodowego konkursu Intel AI Global Impact Festival. Zapraszamy do słuchania!…
  continue reading
 
Dziś w programie apel MSZ do Polaków na Bliskim Wschodzie o pilną ewakuację. Eskaluje konflikt izraelsko-irański; następnie przeniesiemy się do Chin, gdzie w jednym z najnowocześniejszych miast furorę robią... polskie plakaty; porozmawiamy też o polskim szkolnictwie w Szkocji, a na koniec gość programu opowie o projekcie „Polacy światu. Nobliści”, …
  continue reading
 
Dziś w programie przyjrzymy się sytuacji na Bliskim Wschodzie. MSZ apeluję do Polaków w Izraelu o pilną ewakuację; spróbujemy tez odpowiedzieć na pytanie, co dalej z polską piłką, po rezygnacji trenera kadry narodowej; następnie porozmawiamy o specyfice edukacji polonijnej, a na koniec gość programu opowie o próbie łączenia polskiej i szkockiej his…
  continue reading
 
Dziś w programie młodzi Polonusi opowiedzą o zaletach studiowania w Polsce; następnie przeniesiemy się do Argentyny i z gościem programu porozmawiamy o nauczaniu języka polskiego oraz losach Polaków tam mieszkających; na koniec polecamy Państwu Magazyn Kuriera Galicyjskiego poświęcony Polakom na Ukrainie. Zapraszamy!…
  continue reading
 
W tym wydaniu: możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w kreacji marki; przyszłość polskiej reprezentacji w piłce nożnej; Maria Ciupalska, prezeska „Macierzy Szkolnej” w Argentynie i nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buenos Aires o polonijnej edukacji. Zapraszamy do słuchania!…
  continue reading
 
W tym wydaniu: 60-ta rocznica listu biskupów polskich do biskupów niemieckich, działalność polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wilia” z Wilna, przedstawienie „Domówka”, przygotowane przez Polonię w Szkocji, w którym zagrała Sonia Bohosiewicz. Zapraszamy do słuchania!
  continue reading
 
W audycji: podsumowanie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Malezji i Singapurze. Paryż stał się na kilka dni światową stolicą innowacyjności. We francuskiej stolicy trwają targi Viva Tech - jedno z najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych startupom i firmom technologicznym. W Spotkaniach z Polonią – "ŁĄCZY NAS MAPA" - wydarzenie, które odbył…
  continue reading
 
W audycji: magazyn Mija Tydzień czyli przegląd najważniejszych wydarzeń politycznych tygodnia. Podsumowanie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Malezji i Singapurze. Polskie szkolnictwo w Szkocji – rozmowa z Wiolettą Hass-Lipińską –dyrektor polskiej szkoły w Perth w Szkocji, świętującej w tym roku swoje 20-lecie.Naszym gościem jest Aleksandra Głowacz…
  continue reading
 
W tym wydaniu: Karol Nawrocki odebrał zaświadczenie Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na prezydenta; targi akademickie w Rzymie zorganizowane przez młodzież polonijną; rozmowa z Dariuszem Wichniarkiem o polskim systemie obrony przed dronami, stosowanym w oparciu o doświadczenia z Ukrainy. Zapraszamy do słuchania!…
  continue reading
 
W tym wydaniu: Karol Nawrocki odebrał zaświadczenia Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na prezydenta; w Paryżu trwają targi Viva Tech; zastosowanie sztucznej inteligencji w proces kreowania marki; spotkanie z Virą Szerszniową, dyrektorką Szkoły nr 10 im. Św. Marii Magdaleny we Lwowie. Zapraszamy do słuchania!…
  continue reading
 
Dziś w programie sprawdzimy co dalej z misja kosmiczną z udziałem polskiego kosmonauty; następnie przeniesiemy się do Poznania, gdzie dobył się zjazd polskich inżynierów oraz techników z całego świata; zapowiemy także wyjątkowe wydarzenie skierowane do młodych osób polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami kraju; a na koniec gość programu,…
  continue reading
 
Loading …

Skrócona instrukcja obsługi

Posłuchaj tego programu podczas zwiedzania
Odtwarzanie

OSZAR »